NyHavn 2 Middelfart
About the harbor
Velkommen til NyHavn 2, Citymarinaen i Middelfart
NyHavn 2 ligger ved siden af kulturøen og deler indsejling med NyHavn 1.
Bemærk at betalingsautomaten står på p-pladsen i modsatte side af toiletvognen. Havnepenge kan betales i automaten med betalingskort eller via MobilePay. Havnelejen er inkl. el og vand, samt bad og toilet.
Her er ægte city-stemning på den ene side af havnen og på den anden side har sejlerne udsigt til begge broer.
I NyHavn 2 er der 3 grillsteder, som står til fri afbenyttelse for gæsterne.
Lej en bådplads
Det er muligt at leje en bådplads, enten for en bestemt periode, eller årligt. For yderligere info ring eller skriv venligst.
Autocampere
Autocampere kan parkere for 18 kr. i timen, dog max. 200 kr. pr. døgn (inklusiv el: 225 kr).
Pladsnummer og strøm hænger sammen
Det er vigtigt man betaler for den plads man ligger på. Vær opmærksom på dit pladsnummer, det skal bruges ved betaling i automaten. Strømstik aktivireres, når havnepengene er betalt.
Udflugter fra havnen
Besøg Middelfart by med de mange kulturelle oplevelser hele året, shopping, museer og gallerier. Er I til action, er der mulighed for Bridgewalking på den gamle Lillebæltsbro, hvor I fra 60 meters højde, kan opleve udsigten over Lillebælt.
Kontakt
Faciliteter
- Bad
- Grill
- Autocamper
- Toilet
- EL
- Indkøb
- Spisested
- Wi-Fi
- Hjertestarter
Rates and payment
- Gæstesejlere: 0,00 m - 8,99 m — 235 kr.
- Gæstesejlere: 9,00 m - 11,99 m — 265 kr.
- Gæstesejlere: 12,00 m - 14,99 m — 285 kr.
- Gæstesejlere: 15,00 m - 17,99 m — 355 kr.
- Gæstesejlere: 18,00 m - og op — 465 kr.
Betaling med kreditkort, Betaling via MobilePay